ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
  • UA
  • RU

Інтеграція з 1С версії 8.2

Раді Вам повідомити, що в новій версії СКУД “BigBrother” (починаючи з версії 1.5.0.16) з’явиться можливість прямої інтеграції з 1С версії 8.2. На даний момент реалізовані дві можливості інтеграції:

– Імпорт даних співробітників з 1С

– Вивантаження даних з обліку робочого часу безпосередньо в табель 1С

Обидва варіанти інтеграції не вимагають додаткових дій і виконуватися виключно з ПО.

Складність інтеграції з 1С пов’язана з тим, що різні конфігурації мають різну внутрішню структуру, різні документи з різною кількістю реквізитів, тому – універсальної інтеграції немає.

Імпорт співробітників з 1С найбільш типова задача і може бути реалізована більш-трансформаційних змін універсально, щоб підтримувати різні конфігурації 1С. Вивантаження даних з обліку робочого часу навпроти – специфічна задача, яка сильно залежить від типу конфігурації 1С. На даний момент вивантаження в табель 1С реалізована для конфігурацій УТП, УПП, ЗУП.

Для інших конфігурацій можливо будуть потрібні доопрацювання, але з урахуванням напрацьованого досвіду, це легко піддається реалізації. Тому якщо у Вас інша конфігурація телефонуйте нам – будемо інтегруватися.

Імпорт співробітників з 1С

Імпорт співробітників з 1С в СКУД “BigBrother”

Імпорт списку співробітників виконується з розділу “Бюро перепусток – Користувачі”. Натисніть кнопку “Імпорт з 1С” над списком користувачів – з’явиться вікно імпорту (див. Малюнок). Вікно складається з трьох частин: підключення до 1С, параметри за замовчуванням для імпортованих співробітників, список імпортованих співробітників з доступними полями.

Спочатку необхідно заповнити всі налаштування з’єднання з 1С, в нашому випадку для файлової бази: каталог, логін і пароль. Для перевірки правильності заповнених даних натисніть кнопку “Підключитися”. Якщо програмі вдасться підключитися до вашої 1С, то внизу розділу “Налаштування з’єднання” відобразиться назва конфігурації, з якої встановлено з’єднання.

Налаштування за замовчуванням для імпортованих користувачів обов’язково повинні бути повністю заповнені перед початком імпорту. Ці налаштування використовуються для всіх нових користувачів імпортованих з 1С. Якщо одне з полів не буде заповнено, то програма не зможе створити нових користувачів. У разі, коли програма тільки встановлена, необхідно вручну створити записи для порожніх полів. Наприклад, якщо не заповнено поле “Посада” і в списку доступних значень нічого немає – необхідно перейти в розділ “Бюро перепусток – Посади” і створити посаду за замовчуванням, наприклад: “(без посади)”. Аналогічно для інших полів.

Перед кожним імпортом, про всяк випадок, переглядайте значення параметрів за замовчуванням для того, щоб уникнути плутанини в подальшому. По завершенню імпорту всі ці поля можна змінювати як індивідуально для кожного користувача, так і для групи користувачів. Від того наскільки якісно Ви спочатку продумає організацію користувачів залежить зручність “маніпулювання” ними в подальшому (при побудові звітів, пошуку, зміні доступу та ін.)

Після того як всі поля за замовчуванням заповнені можна переходити до завантаження користувачів з 1С. Для цього в списку “Доступні поля 1С” (цей список заповниться в разі успішного підключення до 1С) відзначте галочками реквізити, які Ви хочете імпортувати в програму з 1С. Після цього натисніть кнопку “Завантажити” – в результаті заповниться таблиця “Імпортовані записи”. У цій таблиці “галочками” відзначені рядки, які будуть імпортовані в програму. Кожному рядку буде відповідати обліковий запис користувача.

У нульовому рядку міститься назва поля в 1С. Орієнтуючись на цю назву, Вам потрібно вибрати назву колонки, яка відповідає одному з параметрів користувача в  СКУД “BigBrother”. Наприклад: поле “код” з 1С відповідає параметру користувача “Табельний номер”, більшість полів інтуїтивно зрозумілі і Ви з цим легко впораєтесь.

Якщо в списку полів є такі, яким Ви не змогли знайти відповідність в програмі, то можна скористатися параметрами користувача для зберігання їх в програмі. Для цього перейдіть в розділ “Налаштування – Загальні”, в списку довідників виберіть “Види параметрів користувача” і додайте відсутні значення. Колонки, назви яких не вибрані, чи не будуть імпортовані в програму.

Коли всі необхідні поля обрані і для кожного поля обраний параметр користувача СКУД “BigBrother” можна натискати кнопку «Імпортувати записи». Програма пройде по всіх рядках зазначеним галочками і створить користувача з усіма зазначеними параметрами. Якщо користувач вже був доданий, то програма просто оновить значення параметрів. Навпаки кожного рядка буде вказано результат імпорту.

Дуже важливо не поспішати при первинному імпорті користувачів і добре все продумати і в усьому розібратися. Це запорука здорового сну і хорошої організації списку користувачів з усією доступною інформацією.

Вивантаження даних по обліку робочого часу в 1С

Вивантаження даних по обліку робочого часу в 1С із СКУД «BigBrother»

Вивантаження даних з обліку робочого часу виконується з розділу «Звіти – По робочому часу». Для початку необхідно побудувати звіт за потрібний період (як правило місяць, може бути і півмісяця). Як будувати звіти описано тут.

Після того як звіт побудований можна вивантажити дані розрахунку в табель 1С. Для цього в поле «Тип звіту” виберіть “Вивантаження в табель 1С 8.2, конфігурації …» і натисніть кнопку передперегляду або експорту. З’явиться вікно аналогічне вікну імпорту співробітників (див. Малюнок).

На першій закладці здійснюється налаштування з’єднання з 1С та налаштування документа 1С. На другій закладці можна вибрати користувачів, дані по яких будуть включені в табель 1С (за замовчуванням обрані всі, за якими побудований звіт).

Налаштування з’єднання з 1С аналогічна налаштуванню для імпорту співробітників. Після успішного підключення до 1С необхідності заповнити бажані параметри для табеля 1С. Також можна встановити спосіб округлення розрахованих робочих годин. Після того як всі параметри встановлені можна натиснути «ОК». Програма створить документ-табель в 1С, заповнить його і видасть номер збереженого документа (в прикладі «ДО000000005»). Після цього можна зайти в 1С і подивитися створений табель (для приведених конфігурація табель відкривається з меню «Документи – Розрахунок зарплати організацій – Табель обліку робочого часу організації»).

Програма шукає співробітників організаціїї в 1С по табельному номеру або ПІБ. У разі якщо програма не знайшла співробітника 1С відповідно користувачу – він не буде включений в табель. Тому Важливо щоб табельні номери або ПІБ в програмі і в 1С були однакові! Цього легко досягти, якщо спочатку імпортувати всіх співробітників з 1С в СКУД “BigBrother”.

Приклад документа 1С зображений нижче. Програма може заповнювати будь-які види годин передбачені в 1С за умови, що відповідний облік ведеться в СКУД “BigBrother”. За замовчуванням вивантажуються робочі, позаурочні, вечірні та нічні години.

Табель обліку робочого часу створений в 1С з СКУД «BigBrother»

На даний момент цей модуль платний, він є базою для інтеграції з іншими кофігурація 1С. Ви можете замовити його у наших менеджерів або звернувшись до онлайн консультанта.