Відеоінтеграція
Ця стаття продовжує цикл присвячений можливостям відеоінтеграціі СКУД Big Brother. З попередньої статті (“Налаштування відеореєстраторів”) можна ознайомитися тут. У цій статті ми розповімо Вам про можливості відеомоніторингу в реальному часі прямо з ПО СКУД Big Brother.
Разділ “Відеомоніторинг”
клікніть на зображення, щоб відкрити його в новому вікні
Розділ “Відеомоніторинг” знаходиться в групі “Моніторинг” панелі управління програмою. На фото зображений його зовнішній вигляд. Основну частину розділу займає зображення, що отримується з камер відеореєстраторів в реальному часі. Зліва знаходиться панель управління розкладками і деревом доступних камер реєстраторів. Зверху – загальна керуюча панель.

Під “розкладками” мається на увазі спосіб розміщення камер для їх зручного перегляду. При установці модуля “Відеоінтеграція DVR” програма створює базовий набір розкладок. Надалі Ви можете їх міняти або створювати нові в залежності від Ваших переваг і завдань. Про те як створювати розкладки буде описано нижче.
Дерево камер (панель “Відеореєстратори”) містить список всіх доступних для перегляду камер. Камери відмічені сірим кольором в даний момент не відображаються. Синім позначені камери, зображення з яких присутній на поточній розкладці.
Список доступних камер для кожного відеореєстратора налаштовується в розділі “Налаштування – Відеореєстратори” (вони відзначаються “галочками”. Більш детально про це можна прочитати в попередній статті “Налаштування відеореєстраторів”).
Для того, щоб підключитися до камери відеореєстратора, потрібно просто “перетягнути” камеру на будь-яке місце в розкладці. При цьому, якщо місце на розкладці вже зайнято, програма відключить поточну камеру і відобразить нову. На розкладці також можна перетягувати камери для зміни їх взаємного розташування. Для того, щоб відключити камеру потрібно перетягнути її з розкладки в дерево камер. Також можна виконати подвійне клацання миші в дереві на потрібній камері для того, щоб підключитися або відключитися від неї. Якщо камера не була підключена, то вона з’явиться на першому вільному місці в розкладці. Для того, щоб відкрити зображення камери в повноекранному режимі, виконайте подвійне клацання на камері в розкладці. Повторний подвійне клацання поверне розмір до свого попереднього стану.
клікніть на зображення, щоб відкрити його в новому вікні
Редактор розкладок
При перемиканні між різними розкладками програма запам’ятовує список відображених камер і, при подальшому перемиканні на розкладку, знову їх відобразить. Для більш зручної та жорсткої прив’язки камер до розкладки існує поняття “Вид”. Вид – це розкладка з камерами, які згруповані з якоюсь спільною метою. Тобто, наприклад: вид “Центральний вхід” може об’єднувати камери встановлені на центральному вході з відповідним видом розкладки.
Ви можете створювати необмежену кількість видів і в разі необхідності швидко між ними перемикатися. Для того, щоб створити вид потрібно переключитися на потрібну розкладку, розташувати на ній потрібні камери, а потім натиснути кнопку “Зберегти” на загальній панелі управління розділу (кнопка з дискетою). У вікні введіть назву виду і натисніть “ОК”. Після цього вид з’явиться в списку. Для того, щоб переключиться на вже створений вид, просто виберіть його зі списку.
Створення власних розкладок відеокамер
Панель “Розкладка відеокамер” дозволяє вибрати спосіб розміщення зображень з камер. Ви можете створювати власні види розкладок або відредагувати існуючі. Розкладка “5 камер 2” відсутній в базовому списку розкладок. Далі ми опишемо послідовність дій для створення цієї розкладки в вашому наборі. Якщо Вам здається, що в базовий список розкладок необхідно додати ще кілька зручних варіантів, повідомте нам про це.
Загальний принцип створення розкладки: візуально розбиваєте екран монітора на кілька “прямокутників”, а потім, об’єднуючи їх у великі групи, створюєте місце під зображення камери. Кількість елементів, на які ви розбиваєте екран і кількість їх в групах буде впливати на пропорції між зображеннями камер.
Створення розкладки “5 камер 2”
Отже, для того щоб створити нову розкладку необхідно:
– Натиснути кнопку з решітками праворуч від списку розкладок – відкриється вікно редактора розкладок
– Натиснути “Додати” і введіть назву розкладки. Назва повинна бути унікальним
– Вибрати додану розкладку із загального списку (праворуч) для того, щоб відредагувати її
– Встановити розмір розкладки по горизонталі – 5 і вертикалі – 6 (розмір задається в умовних елементах, на які розбивається екран монітора)
– Натиснути кнопку “Скинути”
– Утримуючи ліву кнопку миші, об’єднайте область 3 на 3, починаючи з лівого верхнього кута. Потім натисніть кнопку “Об’єднати”
– Об’єднайте чотири інших області керуючись тим же принципом
– Натисніть кнопку “Зберегти” – розкладка готова
Відеомоніторинг в “Журналі подій”
Журнал подій з відеомоніторингом
Класичний “Журнал подій” СКУД Big Brother також збагатився додатковими функціями по відеомоніторингу. Тепер охоронець за своїм робочим місцем може в реальному часі переглядати не тільки події, але і бачити зображення з відеокамери при проході людей або проїзді машин через різні точки системи контролю доступу. Також є можливість переглядати знімки з відеокамер в момент проходу або проїзду.
Перегляд камер. Для перегляду зображення з камер необхідно натиснути кнопку “Відео”, при цьому з’явиться “плаваюче” вікно. Це вікно можна переміщати по екрану просто натиснувши ліву кнопку миші. Також, за бажанням, можна змінювати розмір вікна. Якщо ви хочете примусово перемкнеться на потрібну камеру- зробіть подвійне клацання в будь-якому місці вікна. При цьому з’явиться вікно для вибору камери. Виберіть камеру і натисніть “ОК”.
Якщо для камер відеорегістратров зроблена прив’язка до точок доступу системи контролю доступу (“Налаштування відеореєстраторів”), то при будь-якому проході через точку доступу програма автоматично підключить прив’язану камеру. Якщо в програмі використовується фотографії користувачів, то можна візуально порівняти реально проходить (людини або машину) зі знімком на екрані ПК.
Перегляд фотографій. Модуль знімання фотографій працює у фоновому режимі і через деякий час після проходу через точку доступу зробить знімок в момент відповідний часу проходу. Знімки автоматично відображаються в журналі подій, якщо вони вже створені. Затримка на формування знімка залежить від виробника і моделі відеореєстратора і може варіюватися від 1 секунди до 5 хвилин (по нашим тестам). Для роботи модуля знімання фотографій також необхідна прив’язка камер до точок доступу (про це та інші настройки модуля читайте в статті “Налаштування відеореєстраторів”).
Кожна фотографія з камери доповнюється інформацією з системи контролю доступу (чорна смужка внизу знімка). Там зазначено: час, коли відбулася подія, точка доступу і зчитувач, а також ім’я користувача, який повинен був пройти. Це дозволяє ефективно боротися з порушниками (передав карту іншому, попросив відзначитися замість себе та ін.). Фотоархів надає вичавку тільки найнеобхіднішої інформації, що значно полегшує пошук і аналіз.
У найближчому майбутньому в розділі “Журнал подій” буде реалізована підтримка систем з декількома моніторами. Це дозволить одночасно відображати сам журнал і повноцінне відеоспостереження як в розділі “Відеомоніторинг”. У цьому режимі також буде реалізована “підсвічування” камер, на яких відбуваються актуальні події з контролю доступу.
На цьому все! Слідкуйте за оновленнями або підпишіться на розсилку (блок з лівого боку над каталогом продукції). Якщо у Вас є питання, пропозиції чи побажання обов’язково зв’яжіться з нами.