ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК
  • UA
  • RU

Облік робочого часу за 150 $

09/08/2017
Облік робочого часу

У даній статті ми розповімо про те, як реалізувати систему обліку робочого часу з мінімальними витратами. Дане рішення підійде далеко не всім, але в деяких випадках даний підхід абсолютно на 100% вирішує завдання контролю відвідування.

Отже, для вирішення цього завдання нам знадобиться зчитувач Proximity карт або брелків PR-01 USB і … все. Так, більше ніякого додатково обладнання не потрібно!

Зчитувач буде працювати спільно зі СКУД “Big Brother”, яка допоможе керувати користувачами (видавати карти), вести облік реєстрацій початку і кінця роботи і будувати звіти по робочому часу. В даному випадку в ціну 150 $ включена вартість зчитувача і ліцензії на програму.

Процес установки і налаштування системи простий. Всі описані нижче дії необхідно виконувати на ПК, до якого буде підключений зчитувач:

– встановити драйвер  на зчитувач PR-01 USB

– завантажити ліцензії на ПЗ СКУД “Big Brother”

– додати зчитувач у програму
– додати користувачів у програму
– перевірити працездатність системи

– побудувати звіти по робочому часу

– встановити програму СКУД “Big Brother”

– зробити запит

Установка драйверів

Підключіть зчитувач до ПК. Зчитувач найкраще підключати в USB роз’єм розташований на материнській платі ПК. Скачайте і встановіть драйвера. Після завершення установки в “Диспетчері пристроїв” Windows в розділі “Порти (COM і LPT)” має з’явитися пристрій “Silicon Labs CP210x USB to UART Bridge”. Перевірте, що пристрій дійсно з’явився, і запам’ятайте номер COM порту – він знадобиться при установці ПО СКУД “Big Brother”.

 

Установка програми

Скачайте останню версію програми тут. Розпакуйте завантажений архів і запустіть програму установки BB_Setup.exe. На першому кроці установки “Вибір типу установки” виберіть “Сервер пристроїв”. Далі вкажіть каталог, куди буде встановлена програма (не рекомендується встановлювати програму на диск С). Далі на кроці “Звязок з пристроями” виберіть “USB” і в полі “Порт” вкажіть номер порту, під яким зчитувач зареєструвався в системі (див. “Установка драйверів”). Завершіть процес установки і запустіть “Рабоче місце користувача” СКУД “Big Brother”.

Запит ліцензії

У програмі “Робоче місце користувача” СКУД “Big Brother” перейдіть в розділ “Налаштування – Ліцензія”. У правому нижньому кутку натисніть кнопку “Запит ліцензії” у вікні підтвердження натисніть кнопку “OK”. Після цього програма видасть вікно з Вашим номером ліцензії – запишіть його (номер також скопіюється в буфер обміну). Тепер необхідно відправити згенерований номер ліцензії і деяку додаткову інформацію в службу технічної підтримки СКУД “Big Brother”. Це можна зробити 4-ма способами:

– посилання в програмі над панеллю керування “Поскаржитися Поставити запитання!”;

– розділ в програмі “Налаштування – Онлайн допомога”;

– на сайті через форму  контакту;

– відправити лист зі своєї поштової скриньки.

Виберіть зручний для Вас спосіб і в тексті листа вкажіть:

– номер ліцензії згенерований програмою;

– хто запитує ліцензію (контактний телефон, ім’я);

– організація власник, на ім’я якої буде видана ліцензія;

– опція, на яку видається ліцензія, – PR-01 USB.

Зазвичай відповідь на запит ліцензії виконується протягом 5 – 10 хвилин. У відповідь ви отримаєте файл ліцензії з інструкціями для його встановлення. Поки ви чекаєте на відповідь з ліцензією можна виконати наступні кроки.

Важливо! Повторне натискання на кнопку “Запит ліцензії” з подальшою генерацією нового номера призведе до того, що поточна ліцензія втратить свою силу. Потрібно буде знову звертатися в службу технічної підтримки, попередньо надіславши поточний файл ліцензії.

Додавання зчитувача в програму

Перейдіть в розділ “Налаштування – Пристрої” програми “Робоче місце користувача” СКУД “Big Brother”. Історично склалося, що при установці програма автоматично створює пристрій “Модуль контролю доступу iBC-01” – воно нам не знадобитися, тому оберіть його в списку пристроїв і натисніть “Видалити”. Після видалення пристрою натисніть кнопку “Додати”. У вікні в полі “Тип” потрібно вибрати “Настільний зчитувач PR-01 USB”. Також можете змінити назву пристрою, інші поля залиште без змін. Натисніть “ОК” і пристрій з’явиться в списку. Більше ніяких налаштувань робити не потрібно.

Для перевірки коректного підключення зчитувача і коректних налаштувань програми потрібно перейти в розділ “Налаштування – Сервер пристроїв” на закладку “Пристрої” (ліцензія вже повинна бути встановлена, якщо її ще немає, займіться формуванням списку користувачів, а перевірку виконайте пізніше). У таблиці Ви повинні бачити свій зчитувач і в колонці “Стан” має бути написано “Підключено”, середній час опитування має бути близько 10 мс.

Додавання користувачів

Перейдіть в розділ “Бюро перепусток – Користувачі” програми “Робоче місце користувача” СКУД “Big Brother”. Якщо у вас вже є список користувачів у форматі Excel, то його можна легко імпортувати в програму за допомогою кнопки “Імпорт”. Якщо списку немає, то використовуйте кнопку “Додати”.

Мінімально необхідний набір параметрів необхідний для кожного користувача, якому рахується робочий час:

– Ім’я користувача

– Повинен бути доданий доступ до зчитувача (цілодобовий або за розкладом)

– Повинен бути присвоєно номер Proximity карти або брелока

Опис розділів “Бюро пропусків” і методів роботи з ним займає багато місце, тому ми не будемо тут це обговорювати. За більш детальною інформацією зверніться до інструкції програми, яка розташована в папці Doc (D: \ BigBrother \ Doc \ Client.pdf).

Перевірка працездатності системи

Перейдіть в розділ “Моніторинг – Журнал подій” програми “Робоче місце користувача” СКУД “Big Brother”. Прикладіть будь-яку картку до зчитувача. Якщо ця карта ще не була призначена ніякому користувачу, то з’явиться подія “Невідомий ключ”, якщо ж карта призначена користувачу, то з’явиться подія із зазначенням користувача, якому належить карта.

Звіти по робочому часу

Пропрацювавши якийсь час, ви захочете проаналізувати результати і побудувати звіти. Про те як це зробити, можна почитати в статті “Базові види звіти по обліку робочого часу”.

З корисних особливостей програми, важливих при роботі з одним зчитувачем, можна відзначити:

– якщо користувачі забувають відмітитись, програма може автоматично проставляти відсутню реєстрацію за робочим розкладом або за межами дня

– можна переглянути всі ситуації, коли користувачі забули відзначитися при приходу або виходу

– першу подію за добу можна завжди вважати як прихід на роботу

– облік нічної роботи

– розрахунок обідніх перерв

Висновок

Недоліком цього рішення є те, що комп’ютер повинен бути включений протягом усіх робочих годин, якщо він вимкнений – реєстрація не відбудеться. У багатьох випадках, це може і не бути проблемою, так як мінімум комп’ютер організаційного відділу (секретар, ресепшн і ін.) працює повний робочий день.

 

ІНШІ НОВИНИ

background

Утіліта Cyphrax Displays Control

23/09/2021

Робота ПЗ Big Brother з інформаційним дисплеєм. Паркування авто.

Дивитись все Дивитись все
background

Новий реліз ПЗ Big Brother на базі MySql

10/06/2021

Нові можливості ПЗ Big Brother MySQL

Дивитись все Дивитись все
background

Облік робочого часу для офісу

26/03/2021

Cистема обліку робочого часу для невеликого офісу

Дивитись все Дивитись все
background

Знижка в серпні
на об’єкт під ключ

30/07/2020

Акція на установку системи контролю доступу

Дивитись все Дивитись все